04.12.2019.

2019. gada 19.decembrī tiek plānota kompetences centra Projektu atlases padomes sēde,
kurā būs iespēja prezentēt jaunus pētniecības projektu pieteikumus.

 

SIA „ETKC” aicina iesniegt pētniecības projektu pieteikumus viedās enerģētikas jomā (vai kādā no tās apakšvirzieniem – viedā enerģētika vispārīgie jautājumi; viedās inženiersistēmas un enerģijas ražošanas risinājumi; viedā enerģētika un transports).

Pieejamais ERAF – 585 792,87 EUR

Šobrīd pieejams atbalsts tikai starpnozaru pētījumiem.

Vēlamie nosacījumi:

Pētniecības projekta uzsākšana no 01.01.2020

Programmas darbības laiks: līdz 31.12.2021

Eksperimentālās izstrādes īpatsvars projektā vismaz 25%

 

Svarīgi!

Pētniecības projekta iesniedzējam jānodrošina VID nodokļu parāda neesamība uz šo Projektu atlases padomes sēdes datumu un datumu, kad pētniecības projektu pārbaudīs CFLA (07.12.2019 un 26.12.2019 – obligāti).

 

Iesniedzamie dokumenti
(lūdzu skatīt mājaslapas sadaļā „JAUNUMI”
11.02.2019 publicētajā ziņā norādīto, kā arī izmantot tur pieejamās dokumentu formas):

1) pieteikums

2) tāme

3) pēdējo 3 noslēgto gadu pārskati

4) MVK deklarācija

5) prezentācija

6) citi dokumenti, ja attiecas.

 

Visu dokumentu kopuma iesniegšanas termiņš SIA „ETKC”: 17.12.2019.

Saziņai lūdzam rakstīt uz [email protected] vai darba laikā zvanīt uz telefonu 29218883.

 

 

15.11.2019.

 

Aicinām interesentus iesniegt pētniecības projektu idejas ETKC!

 

Interesentus, kuri līdz 31.12.2021 vēlētos potenciāli īstenot pētniecības projektus, lai radītu jaunus produktus vai tehnoloģijas kādā no SIA "ETKC" atbalstāmajiem pētniecības virzieniem, aicinām iesūtīt (uz e-pastu [email protected] vai adresi Duntes iela 17, Rīga, LV-1005) īsu idejas aprakstu kompetences centrā.

 

Aprakstā lūgums ieļaut:

1) Pētniecības projekta mērķi un būtību;

2) Vēlamo sasniedzamo rezultātu;

3) paredzamo īstenošanas ilgumu;

4) paredzamās projekta izmaksas.

 

Vairāk par nosacījumiem lūdzam skatīt sadaļā "ETKC"

 

 

16.10.2019.

 

Projekta 1.2.1.1/18/A/001

sadarbības partneru pētījumu progress

01.07.2019 - 30.09.2019:

 

Pētījums Nr.1

SIA „ARMGATE”

Pētījuma otrajā ceturksnī tika veikts darbs projekta 1. aktivitātē “Trīs slāņu kupola izstrāde”, kuras ietvaros tika izstrādāta iekārtas kupola 3D vizualizācija, kā arī izveidots trīs slāņu kupola makets. Līdz ar to,  veiksmīgi noslēgta projekta pirmā aktivitāte un veikti sagatavošanās darbi tālāko aktivitāšu īstenošanai.

 

Pētījums Nr.2

SIA „Baltic Scientific Instruments”

Saskaņā ar projekta plānu tika pabeigtas divas apakšaktivitātes - pētījums, saistīts ar normatīvo aktu un tehnisko nosacījumu mērījumu veikšanai AES teritorijā izpēti, kā arī konkurējošo kompāniju pieredzes izpēti attiecīgo iekārtu izstrādes jomā, un pētījums par etalonstarojuma avota monitora kalibrēšanai izvēles kritērijiem.

Turpinās dažādi citi pētījumi - kristālu virsmas pasivācijas tehnoloģijas pētījumi; detektēšanas bloka īpašību pētījumi atkarībā no elektronisko plašu montāžas tehnoloģijām, elektroniskās barošanas elementiem; radionuklīdu spektru aprēķināšanas analītisko metožu pētījumi; detektora tehnisko īpašību, kas atkarīgas no kriostatu un djuāra trauku montāžas tehnoloģijas, pētījumi; augsta vakuuma apdedzināšanas tehnoloģijas izpēte vakuuma kriostatiem un to iekšējām detaļām; optimālo izmēru pētījumi un aprēķini detektoriem no īpaši tīrā germānija; elektrisko barošanas shēmu pētījumi; kristāla virsmu slīpēšanas un pulēšanas tehnoloģiju izpēte; detektora īpašību, kas atkarīgas no detektora un detektora turētāja montāžas tehnoloģijas, pētījumi.

 

Pētījums Nr.4

SIA „D un D centrs”

Pētījuma “Gaisa kuģa perspektīvas vibrācijas diagnostikas tehnoloģijas kompleksa demonstrators” 1.aktivitāte “Helikoptera vibrācijas diagnostikas maketa izveide” ietvaros 2019.gada 3.cieturksnī tika paveikti helikoptera stenda montāžas un testēšanas darbi. Tiek veikti helikoptera maketa modelēšānas darbi

un aprēķins pašsvarstību formu identificēšanai.

 

Pētījums Nr.5

SIA „Earth Revival”

 

Septembris 2019

Pētniecības veida aktivitātes:

Tika parakstīts pirmais pieņemšanas-nodošanas akts saistībā ar pirmā laboratorijas aktivitāšu punkta veiksmīgu aktīvo dūņu analīžu paveikšanu.

Turpinājās darbs pie mikroorganismu kompozīciju izveides. Tika veiktas mikrobioloģiskās aktivitātes pārbaudes.

Tika akceptēts pieteikums piedalīties zinātniskā konferencē “Materiālzinātnes un lietišķā ķīmija” biotehnoloģijas tēmā saistībā ar darbu mikroorganismu izveidē. Šobrīd norit aktīvs darbs pie raksta tapšanas, kas būs pētnieku kopdarbs.

Eksperimentālās izstrādes aktivitātes:

Tika veikts komandējums pie Ukrainas sadarbības partnera iekārtas vadības režīmu programmas precizēšanai un saskaņošanai, analizējot un pamatojoties uz izstrādātajiem rasējumiem kā arī iekārtas datorizētas vizualizācijas saņemšanai, pamatojoties uz izstrādātajiem rasējumiem.

Kopumā var secināt, ka ieplānotās aktivitātes tiek veiktas ieplānotā laika un budžeta ziņā efektīvi un savlaicīgi.

 

Augusts 2019

Pētniecības veida aktivitātes:

Turpinājās darbs pie aktīvo dūņu laboratorijas izpētes un analīzes. Minerālelementu un smago metālu analīzes veiktas Latvijas Lauksaimniecības universitātes Biotehnoloģiju zinātniskās Agronomisko analīžu nodaļā kur noteikta paraugu sausne pirms un pēc pasterizācijas kā arī gatavajam preparātam, aktīvo dūņu paraugu pH, kopslāpekļa un amonija slāpekļa daudzums pirms un pēc pasterizācijas un gatavajam preparātam, Fosfora saturs, Kālija saturs, Magnija (Mg) saturs, Cinks (Zn), varš (Cu), mangāns (Mn), dzelzs (Fe), Sērs un ogleklis. Rezultātā tika apkopoti iegūti dati par inerālelementu saturu aktīvo notekūdeņu dūņu paraugos. Tāpat tika apkopoti iegūti dati pēc smago metālu veiktajām analīzēm. Tika veikta aktīvo dūņu pasterizācija polipropilēna paplātēs, pēc kuras aktīvās dūņas ievietotas sterilās 50 mL mēģenēs un nodotas analīzēm Latvijas Lauksaimniecības universitātes Biotehnoloģiju zinātniskās laboratorijas Molekulārās bioloģijas un mikrobioloģijas nodaļā, kur tika veiktas veiktas sekojošas mikrobioloģiskas analīzes: Escherichia coli skaita noteikšana, Salmonella spp klātbūtnes noteikšana pēc LVS EN ISO 6579-1 un kopējā mikroorganismu skaita noteikšana. Rezultātā iegūtie dati tika apkopoti tabulā.

Tika iesākts darbs pie mikroorganismu kompozīcijas izveides ar attiecīgajiem kultivēšanas eksperimentiem.

Eksperimentālās izstrādes aktivitātes:

Turpinājās aktīva komunikācijas starp projekta pētniekiem un eksperimentālās izstrādes sadarbības partnera Ukrainā “MICRON CORPORATION” inženiertehnisko risinājuma biroja darbiniekiem, rezultējoties ar rasējumu pieņemšanas-nodošanas akta parakstīšanu un rasējumu iegūšanu, ar kuru palīdzību tika iesākts darbs pie iekārtas ražošanas. Papildus tam, tika uzsākts darbs pie iekārtas datora vizualizācijas radīšanas, pamatojoties uz iegūtiem rasējumiem.

 

Jūlijs 2019

Pētniecības veida aktivitātes:

Tikai veiktas konsultācijas, tikšanās projekta un Latvijas Lauksaimniecības Universitātes pētnieku starpā ar mērķi izpētīt un veikt aktīvo dūņu laboratorijas analīzes, balstoties uz diviem iegūtiem notekūdeņu dūņu paraugiem. Konkrētāk tika ieplānots veikt paraugu minerālelementu un smago metālu analīzes, kā arī dūņu paraugu pasterizācija, kam sekos mikrobioloģiskās analīzes.

Eksperimentālās izstrādes aktivitātes:

Turpinājās aktīva komunikācija starp projekta pētniekiem un eksperimentālās izstrādes sadarbības partnera Ukrainā “MICRON CORPORATION” inženiertehnisko risinājuma biroja darbiniekiem par iekārtas galveno agregātu parametriem un iekārtas datorizētas vizualizācijas izstrādi atbilstoši rasējumiem.

 

Pētījums Nr.6

Akciju sabiedrība ENERGOFIRMA „JAUDA”

Izstrādāts  skiču projekts, uzlabotas ventilācijas žalūzijām  un jumta konstrukcijai.

Veikti aprēķini daudzfunkcionāla transformatoru apakšstacijas korpusa izstrādei.

Uzsākts darbs pie  korpusa tehniskās dokumentācijas sagatavošanas.

Veikta izpēte par transformatoru nodalījuma siltumapmaiņu.

Veikta datu apkopošana par transformatoru gabarītiem un zudumiem.

Turpinās darbs pie tehniskās specifikācija sagatavošanas testēšanas laboratorijās veicamajām pārbaudēm. .

 

Pētījums Nr.7

SIA „Lafivents”

Kopā ar sadarbības partneriem esam ieguvuši izcilu teorētisko bāzi par augiem, mikroorganismiem un keramiskajiem materiāliem un citām biofiltra komponentēm bioremediācijas kontekstā. Izvēlētas dažādas veida granulas, minerālnodrošinājuma formulas un augi ar augstu potenciālu teicama pētījuma veikšanai. Lai veiksmīgi uzsāktu eksperimentēšanu, ir iegūta lielākā daļa augu materiāla un granulas. Mikrobioloģijas pētījuma veicēji ir veikuši priekšizmēģinājumus, lai novērtētu keramikas materiālu spējas imobilizēt mikroorganismus, un noteiktu labāko metodi rezultātu iegūšanai.

Esam izpētījuši pasaulē un Eiropā aktuālās gaisa piesārņojuma problēmas, tai skaitā mums interesējošajā vidē – iekštelpu gaisā. Noskaidroti galvenie mehānismi, ar kuriem biofiltrs uztver un degradē galvenos piesārņojuma tipus. Esam arī  izvēlējušies gaisa kvalitātes mērījumu ierīces, kas atbilst telpās esošajam piesārņojuma diapazonam.

Esam izpētījuši salīdzinājuši dažādas gaisa attīrīšanas iekārtas – kā industriālām vajadzībām piemērotās - rūpnīcu izmešu samazināšanai, tā arī citus iekštelpu gaisa biofiltrus. Iegūtas zināšanas par materiāliem, biofiltru uzbūvi, kā arī citu inženieru pieredzi, jau esam izmantojuši, lai pilnveidotu esošo prototipu

 

Pētījums Nr.8

AS „RĪGAS ELEKTROMAŠĪNBŪVES RŪPNĪCA”

Par atskaites periodu tika precizēti un papildināti metrovilciena kustības parametru un enerģijas petēriņa aprēķini. Aprēķinu rezultāti bija apkopoti atskaites galaversijā, uz kuras bāzes tika precizēti tehniskie uzdevumi elektroaprīkojuma komplekta elementiem. Pārskata periodā tika noformēti vilces pārveidotāja, vilces elektrodzinēja, uzlades-izlādes ierīces un superkondensatoru moduļa tehniskie uzdevumi ar galvenām tehniskām un ekspluatācijas prasībām. Gala atskaitē ir aprēķināti metropolitēna vilciena kustības režīmi, enerģijas plūsmas, superkondensatoru parametri, to bloku uzlādes un izlādes raksturlīknes, dinamiskie parametri, kā arī veikts enerģijas ietaupījuma aprēķins.

Pētījuma gaita noris saskaņā ar plānoto laika grafiku.

 

Pētījums Nr.9

SIA „SCM Latvia”

Turpina projekta “Inovatīvas, paaugstinātas efektivitātes apkures sistēmas izstrāde un ieviešana ražošanā, izmantojot biomasas un atkārtoti izmantojamu materiālu dedzināšanu siltumenerģijas iegūšanai” īstenošanu. Laika posmā no 1. jūlija līdz 30. septembrim tika veikti šādi darbi:

1. Pabeigts sistēmas digitālais prototips;

2. Pabeigts 3D modelis;

3. Sākta iekārtu detalizētu rasējumu izstrāde.

Pētījums Nr.10

SIA “TERMOLAT”

pētniecības projekta “Kapacitātes sensori jumta monitoringam” (projekta nr. 1.2.1.1/18/A/001) otrajā ceturksnī (07.2019. - 09.2019.) izpētīja sekojošo:

1. Izpētītas un formulētas prasības kapacitatīvo sensoru digitālajai mērīšanai;

2. Kapacitatīvo sensoru digitālās kontroles metožu pamatjēdzienu izpēte;

3. Kapacitatīvo sensoru signālu impulsu īpašību izpēte;

4. Garo līniju sensoru izpēte;

5. Kapacitatīvo sensoru impulsu signālu mērīšanas metožu analīze;

6. Kapacitatīvo sensoru mērīšanas metožu eksperimentālā pārbaude.

 

Pētījums Nr.11

SIA „WTM Solutions”  un SIA „RIC Technology”

Projekta 2.ceturksnī veikts pētniecības darbs projekta 1.aktivitātē „Mikroviļņu termiskās apstrādes iekārtas projektēšana”. Ir uzsākta 2.aktivitāte “Mikroviļņu gazifikātora prototipa izstrāde” Pētniecības darbā iesaistīti pētnieki no abiem sadarbības partneriem. Veikto darbu īss apraksts: mikroviļņu iekārtas rasējumu izstrāde, tehniskās dokumentācijas izstrāde, iepirkumu dokumentācijas sagatavošana, vadības elektronikas sistēmas prasību izstrāde darbuzņēmējam, programmnodrošinājuma prasību izstrāde darbuzņēmējam, materiālu sagatavosana mikroviļņu gazifikatora prototipa izstrādei.

 

Pētījums Nr.12

”SIA “UAVFACTORY”

2019.gada 3.ceturkšņī veikti Aerodinamiskie aprēķini – Aktivitāte Nr.1

 • Paraugu lidmašīnas profils tika modelēts un analizēts izmantojot XFLR5 un AVL programmas.

• Šķērsstabilitāte un garenstabilitāte tika analizēta balstoties uz provizorisku modeli.

. • Analīzes rezultāti tiks attēloti no Matlab modeļa un Hardware-inthe-loop lidojumu simulācijās.

• AVL modelis simulācijās uzrāda konsekventus rezultātus. Sānu un gareniskā stabilitāte ir laba turpmākajai lidojuma simulācijai Šie rezultāti ved mūs uz nākamo soli, kas ir simulācijas apstiprināšana ar reālo lidojumu. Tāpat modeļus būs viegli modificēt, lai nākotnē veiktu izmaiņas projektā

Investīcijas: Starprezultāta sasniegšanai ieguldīts 45’246 EUR

<< | >>

TOP