15.07.2019.
Projekta 1.2.1.1/18/A/001
sadarbības partneru pētījumu progress
01.04.2019 - 30.06.2019:
Pētījums Nr.1
SIA „ARMGATE”
pētījuma pirmajā ceturksnī tika veikts darbs projekta 1. aktivitātē “Trīs slāņu kupola izstrāde”, kuras ietvaros tika izstrādāta iekārtas kupola koncepcija, piemeklēti piemērotākie materiāli un uzsākta prototipa 3D vizualizācijas izstrāde.
Pētījums Nr.2
SIA „Baltic Scientific Instruments”
ir uzsākusi vispiemērotāko materiālu un komponenšu pirmsiepirkuma piemeklēšanu saistībā ar pētījumu Nr.2 “Brīvās izlaišanas radioaktīvo piesārņojumu monitora atomenerģētikas uzņēmumiem izstrāde”.
Vienlaicīgi notiek dažādi pētījumi, saistīti ar normatīvo aktu un tehnisko nosacījumu mērījumu veikšanai AES teritorijā izpēti, kā arī konkurējošo kompāniju pieredzes izpēti attiecīgo iekārtu izstrādes jomā, etalonstarojuma avota monitora kalibrēšanai izvēles kritērijiem un citi pētījumi - kristālu virsmas pasivācijas tehnoloģijas pētījumi; detektēšanas bloka īpašību pētījumi atkarībā no elektronisko plašu montāžas tehnoloģijām, elektroniskās barošanas elementiem; radionuklīdu spektru aprēķināšanas analītisko metožu pētījumi; detektora tehnisko īpašību, kas atkarīgas no kriostatu un djuāra trauku montāžas tehnoloģijas, pētījumi; augsta vakuuma apdedzināšanas tehnoloģijas izpēte vakuuma kriostatiem un to iekšējām detaļām; optimālo izmēru pētījumi un aprēķini detektoriem no īpaši tīrā germānija; elektriskās barošanas shēmu pētījumi; kristāla virsmu slīpēšanas un pulēšanas tehnoloģiju izpēte; detektora īpašību, kas atkarīgas no detektora un detektora turētāja montāžas tehnoloģijas, pētījumi.
Pētījums Nr.4
SIA „D un D centrs”
pētījuma “Gaisa kuģa perspektīvas vibrācijas diagnostikas tehnoloģijas kompleksa demonstrators” 1.aktivitātes “Helikoptera vibrācijas diagnostikas maketa izveide”
ietvaros 2019.gada 2.cieturksnī tika izstrādātas tehniskās prasības Helikoptera vibrācijas diagnostikas pētijumu un demonstrācijas stendam un veiksmīgi paveikts stenda iegāde. Tika uzsākti testēšanas datu iegušanas un apstrādes nodrošinājuma darbi. Veikta teoretiskā analīze starp konstrukcijas vibrācijas un deformācijs parametru savstarpējām attiecībām, lai nodrošinātu deformācijas sensoru iegūto datu apstrādi.
Pētījums Nr.5
SIA „Earth Revival”
Pirmo pētniecības projekta ceturksni pētnieki ir veiksmīgi noslēguši attiecīgos sadarbības līgumus ar sadarbības partneriem Latvijā un Ukrainā. Tika izstrādātas laboratoriju pakalpojumu iegādei atbilstošas cenu aptaujas tehniskās specifikācijas. Cenu aptaujai noslēdzoties, tika izvēlēts visatbilstošākais sadarbības partneris – Latvijas Lauksaimniecības Universitāte, ar kura palīdzību tiks īstenotas ieplānotās aktivitātes: datu ievākšana, notekūdeņu
dūņu laboratoriskās analīzes kā arī vielu kombināciju izstrāde dūņu materiāla bioloģiskai apstrādei.
Attiecībā uz eksperimentālās iekārtas izstrādi, tika nodefinēti, apstiprināti un izsludināti iepirkuma priekšmeta apraksta tehniskā specifikācija iepirkumam “Notekūdeņu dūņu ātrās pārstrādes bioloģiskā mēslojuma eksperimentālās iekārtas projektēšana un izstrāde”. Iepirkums tika veiksmīgi aizvadīts, noslēdzot sadarbības līgumu ar Ukrainas uzņēmumu, kas piedāvājis visizdevīgāko variantu izstrādāt gan iekārtas rasējumu, gan arī izstrādāt pašu iekārtu atbilstoši šiem rasējumiem, tādējādi ļaujot projekta aktivitātes īstenot maksimāli efektīvāk.
Ukrainas sadarbības partneris iekārtas izstrādē “MICRON CORPORATION” ir iepazīstinājis SIA “Earth Revival” pētniekus ar iekārtas prototipa konceptu, kas tika apstiprināts. Ukrainas uzņēmuma inženiertehnisko risinājuma biroja kolēģi ir patstāvīgā komunikācijā ar SIA “Earth Revival” pētniekiem, izstrādājot eksperimentālās iekārtas galveno agregātu pirmos rasējumus.
Pētījums Nr.6
Akciju sabiedrība ENERGOFIRMA „JAUDA”
Uzsākts darbs pie projekta. Veikta ES regulas Nr.548/2014 un Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2009/125/EK izpēte. Tiek vākta informācija aptaujājot ekspluatācijas uzņēmumus. Paralēli notiek darbs pie skiču projekta.
Pētījums Nr.7
SIA „Lafivents”
Pēdējo mēnešu laikā veiksmīgi noslēgts līgumus ar sadarbības partneriem – Latvijas Universitātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģiju institūtu un Latvijas Universitātes Augu fizioloģijas katedru, kuri veic padziļinātu substrāta, augu un mikroorganismu, to minerālnodrošinājuma, kā arī bioremediācijas principu teorētisko izpēti, pētāmo komponenšu izvēli un eksperimentu darba gaitas izveidi.
Ir izpētījuši vispārīgos bioremediācijas un biofiltru darbības principus, kurus izmanto biofiltra veidošanā. Šobrīd notiek darbs pie Eiropā aktuālā iekštelpu piesārņojuma izpētes. Tiek pētītas konkrētas vielas un kādas analīzes, metodes un sensorus izmantot, lai novērtētu biofiltra un tā komponenšu efektivitāti.
Ir izveidojuši “mazo” prototipu, kurā kopā darbojas visu paredzēto komponenšu proto-versijas. Pēc ilgstošu priekšizmēģinājumu veikšanas, pilnveido prototipa formu un izvēlas tādas gaismas, ventilācijas un apūdeņošanas sistēmu iekārtas, kas droši, optimāli un klusi pilda savas funkcijas.
Pētījums Nr.8
AS „RĪGAS ELEKTROMAŠĪNBŪVES RŪPNĪCA”
Pētījuma realizācijas gaitā tika veikti metrovilciena kustības parametru un enerģijas petēriņa aprēķini. Aprēķinu rezultāti bija apkopoti provizoriskā atskaitē, uz kuras bāzes tika veidoti tehniskie uzdevumi elektroaprīkojuma komplekta elementiem. Pārskata periodā tika noformēti vilces pārveidotāja, vilces elektrodzinēja, uzlades-izlādes ierīces un superkondensatoru moduļa tehnisko uzdevumu projekti ar galvenām ekspluatācijas prasībām.
Pētījuma ietvaros tika apmeklētas divas tehniskās izstādes - PCIM Europe 2019 (Nirnberga, Vācija) un CWIEME Berlin 2019 (Berlīne, Vācija).
Pētījuma gaita noris saskaņā ar plānoto laika grafiku.
Pētījums Nr.9
SIA „SCM Latvia”
Turpina projekta “Inovatīvas, paaugstinātas efektivitātes apkures sistēmas izstrāde un ieviešana ražošanā, izmantojot biomasas un atkārtoti izmantojamu materiālu dedzināšanu siltumenerģijas iegūšanai” īstenošanu. Laika posmā no 1. aprīļa līdz 30. jūnijam tika veikti šādi darbi:
1. Izstrādāta atkritumu dedzināšanas kameras tehniskā shēma;
2. Apzināti darba izpildē nepieciešamo materiālu veidi un to daudzums;
3. Sākta detalizētas materiālu un darba izmaksu tāmes izstrāde;
4. Sākta iekārtu dizaina risinājumu izstrāde
Pētījums Nr.10
SIA „Termolat”
pētniecības projekta “Kapacitātes sensori jumta monitoringam”
pirmajā ceturksnī (04.2019. - 07.2019.) izpētīja sekojošo:
1. Kapacitatīvo sensoru darbības principi;
2. Kapacitatīvo sensoru pamatkonstrukcijas;
3. Kapacitatīvo sensoru pamatkonstrukciju piemērotības reāliem objektiem;
4. Kapacitatīvo sensoru mitruma mērīšanas metožu analīze;
5. Formulētas prasības kapacitatīvo sensoru izmantošanai jumta monitoringa sistēmā;
6. Kapacitatīvo sensoru eksperimentālā pārbaude.
Pētījums Nr.11
SIA „WTM Solutions” un SIA „RIC Technology”
Veikts pētniecības darbs pētījuma 1.aktivitātē „Mikroviļņu termiskās apstrādes iekārtas projektēšana”. Pētniecības darbā iesaistīti pētnieki no abiem sadarbības partneriem. Veikto darbu īss apraksts: mikroviļņu iekārtas rasējumu izstrāde, tehniskās dokumentācijas izstrāde, iepirkumu dokumentācijas sagatavošana, mikroviļņu iekārtas dzesēšanas sistēmas koncepcijas izstrāde darbuzņēmējam, vadības elektronikas sistēmas prasību izstrāde darbuzņēmējam, programmnodrošinājuma prasību izstrāde darbuzņēmējam.
03.07.2019.
01.07.2019. uzsākta pētniecības projekta, kas apstiprināts SIA „ETKC” 20.06.2019. projektu atlases padomes sēdē, realizēšana Kompetences centra programmas 4.kārtas ietvaros:
Pētījums Nr.12
„Vertikālās pacelšanās un nolaišanās lidmašīnas izstrāde”
Īstenotājs: SIA „UAVFACTORY”
06.06.2019.
2019. gada 20.jūnijā tiek plānota kompetences centra Projektu atlases padomes sēde, kurā būs iespēja prezentēt jaunus pētniecības projektu pieteikumus
SIA „ETKC” aicina iesniegt pētniecības projektu pieteikumus viedās enerģētikas jomā (vai kādā no tās apakšvirzieniem – viedā enerģētika vispārīgie jautājumi; viedās inženiersistēmas un enerģijas ražošanas risinājumi; viedā enerģētika un transports).
Pieejamais ERAF – 151 005.47 EUR
Šobrīd pieejams atbalsts tikai starpnozaru pētījumiem.
Vēlamie nosacījumi:
Pētniecības projekta uzsākšana no 01.07.2019
Programmas darbības laiks: līdz 31.12.2021
Eksperimentālās izstrādes īpatsvars projektā vismaz 25%
Svarīgi!
Pētniecības projekta iesniedzējam jānodrošina VID nodokļu parāda neesamība uz šo Projektu atlases padomes sēdes datumu un datumu, kad pētniecības projektu pārbaudīs CFLA (07.07.2019 – obligāti).
Iesniedzamie dokumenti (lūdzu skatīt 11.02.2019 publicētajā ziņā norādīto,
kā arī izmantot tur pieejamās dokumentu formas):
1) pieteikums
2) tāme
3) pēdējo 3 noslēgto gadu pārskati
4) MVK deklarācija
5) prezentācija
6) citi dokumenti, ja attiecas.
Visu dokumentu kopuma iesniegšanas termiņš: 13.06.2019.
Saziņai lūdzam rakstīt uz [email protected] vai darba laikā zvanīt uz telefonu 29218883.
09.05.2019.
2019. gada 2.maijā SIA “ETKC” ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru ir noslēdzis līgumu par Eiropas Savienības fonda projekta Nr.1.2.1.1/18/A/001 “Enerģētikas un transporta kompetences centrs”” īstenošanu.
02.04.2019.
Uzsākta Kompetences centru programmas 4. kārta.
01.04.2019. uzsākta 10 pētniecības projektu, kas apstiprināti SIA „ETKC” 06.03.2019. projektu atlases padomes sēdē, realizēšana Kompetences centra programmas 4.kārtas ietvaros.
Uzsākti sekojoši pētniecības projekti:
Pētījums Nr.1
„Modulāra tipa jaundzimušo inkubatora izstrāde”
Īstenotājs: SIA „Armgate”
Pētījums Nr.2
„Brīvās izlaišanas radioaktīvo piesārņojumu monitora atomenerģētikas uzņēmumiem izstrāde”
Īstenotājs: SIA „Baltic Scientific Instruments”
Pētījums Nr.4
„Gaisa kuģa perspektīvas vibrācijas diagnostikas tehnoloģijas kompleksa demonstrators”
Īstenotājs: SIA „D un D centrs”
Pētījums Nr.5
„Inovatīva tehnoloģija notekūdeņu dūņu ātrai pārstrādei,
iegūstot bioloģisku mēslojumu”
Īstenotājs: SIA „Earth Revival”
Pētījums Nr.6
„Transformatoru dzesēšanas problēmu risinājums kompaktajās transformatoru apakšstacijās”
Īstenotājs: AS Energofirma „JAUDA”
Pētījums Nr.7
„Uz bioremediācijas principu balstītas iekštelpu gaisa biofiltra sistēmas izpēte un eksperimentālā izstrāde”
Īstenotājs: SIA „Lafivents”
Pētījums Nr.8
„Metrovilciena vilces piedziņas sistēmas ar superkondensatoru uzkrājējiem projektēšana un izstrāde”
Īstenotājs: AS „Rīgas Elektromašīnbūves Rūpnīca”
Pētījums Nr.9
„Inovatīvas, paaugstinātas efektivitātes apkures sistēmas izstrāde un ieviešana ražošanā, izmantojot biomasas un atkārtoti izmantojamu materiālu dedzināšanu”
Īstenotājs: SIA „SCM Latvia”
Pētījums Nr.10
„Kapacitātes sensori jumta monitoringam”
Īstenotājs: SIA „Termolat”
Pētījums Nr.11
„Tehnoloģijas izpēte un izstrāde sintēzes gāzes ieguvei un apstrādei”
Īstenotājs: SIA „WTM Solutions” un SIA „RIC Technology”
11.02.2019.
Kompetences centru programmas 4. kārta
Informācija pētījuma ideju pieteicējiem
2018. gada 22. oktobrī ir izsludināta kompetences centru programmas 4. kārta – 1.2.1.1.
“Atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centru ietvaros”.
SIA “ETKC” aicina interesentus iesniegt pētījumu idejas,
kuras varētu tikt īstenotas “Enerģētikas un transporta kompetences centrs”
projekta Nr. 1.2.1.1/18/A/001 ietvaros vienā no pētījumu virzieniem:
•
Viedā enerģētika vispārīgie jautājumi;
•
Viedās inženiersistēmas un enerģijas ražošanas risinājumi;
•
Viedā enerģētika un transports.
Pētījumu pieteikuma veidlapa un tāme lejuplādēšanai. Aizpildītu pētījuma pieteikuma veidlapu, detalizētu izmaksu tāmi, aktivitāšu grafiku, MVK deklarāciju (ja tas attiecināms) un pēdējo 3 gadu apstiprinātos gada pārskatus lūgums sūtīt
uz e-pasta adresi [email protected] vai [email protected].
Ja Jums rodas kādi jautājumi, neskaidrības vai vēlaties iepazīties ar SIA “ETKC” projektu atlases padomes noteiktajiem atlases kritērijiem, lūgums sazināties ar Māri Zubaču, e-pasta adrese: [email protected],
tālr. nr. +371 29218883